Državno prvenstvo U15 in veterani

Za konec domače sezone trije naslovi državnih prvakov posamezno in eden v dvojicah.

Tako kot lansko leto, je tudi letos zaključek pripadel igralcem do 11 in 15 let ter veteranom. Organizator BK Medvode je turnir testno izpeljalo v Podčetrtku, v dvorani kjer, bo letos tudi evropsko veteransko prvenstvo.

Kot je že v navadi smo začeli z mešanimi dvojicami. Na robu medalj so ostali Zala Žuran z Rokom, Urška Potočnik s Simonom ter Veronika Ekart z Majem. Miha Masten in Neža Frank sta nam prinesla prve medalje na zaključnem turnirju. V polfinalu sta izgubila v dveh tesnih setih od ljubljanske dvojice Blaž Smrkolj-Nike Brajkovič.

Nadaljevali smo z igrami posamezno. Veronika Ekart in Maks Morojna sta v uvodnem kolu nakazala, da bi lahko bili tokrat dobri tudi v tej konkurenci. Maks, Veronika, Zala in Urška so osvojili 5-8. mesto. Še korak dlje je stopila Neža. Osvojila je namreč svojo drugo bronasto medaljo. Miha je že na turnirju prejšnji teden, državnem prvenstvu do 17 let nakazoval odlično formo. Čez teden je dobro treniral in upal na najboljše. Do finala se je sprehodil, pometel vse svoje nasprotnike in z nestrpnostjo pričakoval svojega nasprotnika. Nasproti mu je stopil največji rival te sezone Blaž Smrkolj (BK Ljubljana). Kljub težkemu dvoboju v polfinalu je Blaž odlično začel in osvojil prvi niz. Vendar Miha se ni predal. Zbral se je in v naslednjih dveh nizih dokazal to, kar smo trenerji v klubu predvidevali, da je prvak! BRAVO MIHA, POSTAL SI DRŽAVNI PRVAK DO 15 LET, čeprav si šele prvo sezono v tej starosni kategoriji.

Na drugi strani dvorane, kjer so igrali veterani, smo imeli prav tako razlog za veselje. V kategoriji 35+ je državni prvak že tretje leto zapored postal Jurij Rudolf. Čeprav je letos konkurenca bila močnejša, je Jurij dokazal, da je še vedno pravi mladenič. Prav tako je v kategoriji 45+ že drugo leto zapored postal Jago Vega.

V dvojicah se je bera medalj še povečala. Najprej je Maks s Tameronom Hranilovičem osvojil še eno odlično 5. mesto. Nato so na sceno stopile punce. Prav vse so se prebile do polfinala. Veronika je tokrat igrala z Lejo Mak iz Kungote. Nasproti sta ji stali Urška in Nike Brajkovič. Urška in Nike sta bili boljši in se prebili v finale. Zala in Neža pa sta žal izgubili, a kljub temu, tako kot Veronika osvojili bronasto medaljo. Za nežo je bila to že tretja. V finalu sta nato Urška in Nike v treh nizih izgubili od naveze Maruša Vračar -Taja Pipan in osvojili srebro. Zala in Urška sta v tej sezoni bili veliko poškodovani in zato prikrajšani za številne treninge, vendar upamo, da jima bosta ti medalji spodbuda za naprej.

Miha je nastopil s svojim partnerjem iz Mirne (Anej Cizelj). Do finala ni bilo težav, a tudi v finalu  sta dokazala (kljub tesnemu rezultatu), da sta najboljša. Še ena medalja in še en naslov za našega Mihca!