Državno prvenstvo do 13 in 17 let

V soboto je v Kungoti potekalo državno prvenstvo za kategorije do 13 in 17 let. Tradicionalno naše močne starostne skupine nas tudi letos niso razočarale. Domov smo prinesli dva naslova državnih prvakov, enega podprvaka in kopico medalj.

Začelo se je sanjsko. Domen in Petra sta premagala vse svoje nasprotnike v mešanih dvojicah U17 in osvojila prvi naslov. Za nameček sta Klemen in Anja osvojila bron. Tudi ostali so začeli solidno. V mešanih dvojicah U13 so nastopili Klemen in Katja ter Simon in Neja. V starejši kategoriji pa še Jon in zala ter Miha in Neža.

Nadaljevali smo s igrami posamezno. Veselil je dober pristop vseh igralcev, tako mladih upov za bodoče (Simon, Neja in Katja), kot tudi tistih že izkušenih. Na obraze na igrišču se je prikradel tudi kak nasmeh in pokazali smo, da uživamo na igrišču (Klemen, Jon, Blaž in Neža). Po pričakovanju pa so vse od sebe dali tudi Zala, Anja, Miha, Domen in Klemen. Žal to ni bil naš najboljši turnir v tej sezoni, kljub temu pa smo osvojili dva 5. (Miha, Domen) in dva 3. mesta. Skupaj s Klemnom in Anjo smo se novih stopničk veselili vsi BRANIKOVCI!

Verjeli smo, da to še ni vse in prav smo imeli. Začele so se dvojice in to zelo uspešno. V kategoriji do 13 let sta Katja in Neja osvojili 5. mesto, še boljše pa se je odrezal Klemen Puhek, ki se je s Andražem Pungartnikom povzpel na stopničke. Osvojila sta 3. mesto.

V kategoriji do 17 let smo upravičeno pričakovali še več. Najprej sta nas razveselili Zala in Neža, ki sta osvojili še en bron, nato pa nov naslov. Anja in Petra sta gladko opravili s konkurenco in zasedli tron dekliških dvojic za sezono 2015/16.

Glavno vlogo v eni od najboljših tekem dneva pa sta ponovno imela Domen in Klemen. V poslastici, finalu fantovskih dvojic sta nastopila proti favoriziranima Urbanu Kolencu in Gašperju Krivcu iz Mirne. Vsi prisotni v dvorani so se zbrali okoli igrišča in pričarali vzdušje, kot si ga naš šport in naši športniki zaslužijo. Bilo je napeto in tesno. Žal sta krajšo potegnila Klemen in Domen, a sta si z svojo igro priborila simpatizerje in velik aplavz na koncu. Seveda smo se veselili tudi osvojenega naslova podprvakov.